Orient slaví 70 let

30. Dub 2020 | Článek přečten: 951 x

Orient, Značky hodinek

Orient slaví 70. výročí a představuje řadu „Revival Collection“, která odkazuje na legendární modely ze své historie. Představení započalo v dubnu 2020 a první na řadu přišel model King Diver, což je reedice z roku 1965 (Weekly Auto Orient King Diver). Pak bude následovat model Retro Future Camera, který bude představen v květnu 2020. Jde o znovuzrození populárního modelu, který do svého designu vložil prvky fotografické závěrky.

Od svého uvedení na trh v roce 1965 se King Diver stal základem pro všechny budoucí hodinky ORIENT pro potápěče. Nová reedice si zachovává vzhled a ponechává i původní detaily, jako je text v logu WEEKLY AUTO ORIENT KING DIVER. Jeho hodinová ručička ve tvaru šipky, sloupcové indexy, zobrazení dnů v týdnu na 6. pozici, nezávislá horní korunka pro vnitřní lunetu, zadní část pouzdra a další jemné designové akcenty jsou okamžitě rozpoznatelné. Nový model oproti původnímu voděodolnost 200m a bude dostupný také na ocelovém náramku.

Jedinečný barevný číselník ORIENTu podtrhuje individualitu modelu King Diver. Série bude obsahovat čtyři barevné varianty: černou, červenou, zelenou a limitovanou edici v zlatém gradientu (bude pouze 1700 ks). Zlatý ciferník vytváří dojem, který připomíná barvy z číselníku populárního modelu Jaguar Focus, který společnost ORIENT uvedla na trh v 70. letech minulého století a který se stal jedním z nejoblíbenějších hodinek značky.

U modelu Retro Future Camera můžete pozorovat několik detailů vypůjčených z fotoaparátů používaných v 50. letech 20. století. Patří k nim číselník, inspirovaný clonami objektivu fotoaparátu, rámeček, napodobující jeho membránový kroužek, chránič koruny a koruny, připomínající páčku navíjení filmu, stejně jako čtvercová horní část krytu kamery. Dalšími detaily může být dýnko v podobě hledáčku, řemínek pak může připomínat klasický ramenní popruh na fotoaparát. Tato výroční edice (70. let Orientu) bude omezena na pouhých 2300 kusů.

O značce Orient

Společnost ORIENT byla založena v Japonsku v roce 1950 a je oceňována po celém světě pro své vysoce kvalitní hodinky za přijatelné ceny, které jsou osazeny vlastními strojky (in-house). Hodinky ORIENT jsou vhodné nejen pro každodenní použití, ale jsou oblíbené i mezi sběrateli po celém světě.
Objevte více na orient-watch.com

Podobný článek: 70 let firmy Orient

Témata

, , , ,


Napište komentář