Řemen Hirsch Terra

12. Čvn 2018 | Článek přečten: 372 x

Recenze, Řemínky

Tentokráte se mi dostal do ruky velmi zajímavý řemen Hirsch Terra. Pouze u některých řemenů člověk váhá, jestli řemen označit jako sportovní či elegantní. Toto je jeden z nich. Název řemenu Terra (země) jistě odkazuje na barvu a strukturu půdy.

Hirsch Terra

Materiál řemenu je velmi kvalitní teletina, která je obarvena do velmi zajímavé zlatohnědé hnědé barvy. Telecí kůže Tuscan vzniká z pečlivě vybraných surových kůží, které jsou zpracovány tradičními postupy. Řemínek tímto získává naprosto originální vintage vzhled a během nošení vytváří osobitou patinu. Vzhledem k použité technologii výroby se mohou barvy dodávaných řemínků měnit v závislosti na zpracování kůže.

Informace o řemenu Hirsch Terra jsou uvedeny na spodní straně

Spodní stranu řemenu tvoří tmavá hladká kůže s jemnou strukturou. Na rubové straně řemenu je označení výrobce, informace o šířce a nápis ARTISAN LEATHER (řemeslně zpracovaná kůže).

Sametový povrch řemenu Hirsch Terra má zajímavou strukturu

Lícová strana řemenu je velmi příjemná na dotek a působí sametovým dojmem. Žíhaná struktura dodává řemenu vintage vzhled. Prošití je provedeno nekontrastní hnědou nití, které vkusně doplňuje nenápadný vzhled řemenu.

Tloušťka řemenu Hirsch Terra je po celé jeho délce konstantní

Tloušťka řemenu je po celé jeho délce konstantní a o správné upevnění na ruce se stará trnová spona a dvě provlékací oka, která se postarají o to, aby přečnívající část řemenu nepřekážela. Typická Hirsch spona má zajímavý tvar a je vyrobena z leštěné nerezové oceli. Systém jejího uchycení pomocí pružné osičky umožňuje výměnu za jinou sponu odpovídající velikosti. Díky tloušťce 4mm je možno použít například motýlovou sponu, která je k řemenu šetrnější než trnová.

Protože kůže řemenu působí měkce, bylo vyzkoušeno, jak se na něm podepíše, když ho 252x zapneme a rozepneme. Proč právě 252x? Protože tato číslovka udává počet pracovních dní v roce 2013. Takže takto by měl řemen teoreticky vypadat po jednom roce používání.

Průběh testování řemenu Hirsch Terra

Příjemně nás překvapilo, že tato činnost na řemenu nezanechala téměř žádnou stopu. Až při bedlivém zkoumání si člověk všimne, že řemen byl zapínán na třetí dírce zprava. Na fotografii z boku se místo zapínání nedá najít vůbec.

Pohled na řemen Hirsch Terra po testu
Pohled na řemen Hirsch Terra po testu z boku

Co dalšího může řemen nabídnout? Například to, že sám rakouský výrobce z Klagenfurtu, jehož historie sahá, až do roku 1765 uvádí, že díky ručnímu zpracování kůže pro tento řemen je každý kus, co se týče odstínu a struktury originál. Navíc tato kůže dále „žije“ i během nošení a tak postupem času získává specifickou patinu. Tato vlastnost může být zejména zajímavá pro majitele bronzových hodinek, které během času svou barvu mění také.

Vzhledem k tradičnímu zpracování kůže, preciznímu řemeslnému zpracování a ušlechtilému vintage vzhledu bych neváhal tento řemen označit za gentlemana mezi řemeny.

Jak sluší hodinkám?

Hirsch Terra na sportovních hodinkách 1
Hirsch Terra na sportovních hodinkách 2
Hirsch Terra na společenských hodinkách 1
Hirsch Terra na společenských hodinkách 2
Hirsch Terra v trávě
Hirsch Terra na společenských hodinkách 3
Hirsch Terra na společenských hodinkách 4

Závěrem bych chtěl poděkovat společnosti StrapShop (http://www.strapshop.cz), která řemen na testování zapůjčila.

Vít Černý

Témata

, , , ,


Napište komentář