Řemen Hirsch Jumper

17. Říj 2019 | Článek přečten: 698 x

Recenze, Řemínky

Tentokrát se nám na testování dostal Hirsch Jumper. Jde o sportovní řemen, jehož povrch pokrývá plastická struktura charakteristická pro buvolí kůži. Řemen pochází z dílen rakouské společnosti Hirsch, ve kterých se kůže zpracovává již od roku 1765.

Hirsch Jumper

Materiál řemenu je kvalitní teletina černé barvy s kontrastním prošitím sytě červenou nití.  Tento kontrastní prvek řemen oživuje a dává mu šmrncovní sportovní (dalo by se také říci mladistvý) vzhled. Jumper se však sportovně netváří jen na oko, ale díky speciálnímu zpracování kůží je voděodolný a má zvýšenou rezistenci vůči lidskému potu.

Informace o řemenu Hirsch Jumper jsou uvedeny na spodní straně

Spodní stranu řemenu tvoří hladká světlá rukavičkářská kůže s jemnou strukturou. Na rubové straně řemenu je označení výrobce, informace o typu řemenu a šířce. Zatímco na lícové straně je barva prošití kontrastní, na rubová straně sotva zaznamenáme pouze nenápadnou přírodní nit.

Povrch řemenu Hirsch Jumper je tvořen zdařilou imitací buvolí kůže

Lícovou stranu řemenu zdobí zdařilá imitace vzoru buvolí kůže. Příčný profil je klenutý.

Tloušťka řemenu Hirsch Jumper se směrem od pouzdra pomalu zužuje

Tloušťka řemenu se směrem od pouzdra pomalu zužuje z 5 na 2,5mm. Díky tomu je u pouzdra dostatečně masivní a u spony, kde se ohýbá, je příjemně měkký. O správné upevnění na ruce se stará trnová spona a dvě provlékací oka, která spolehlivě zajistí to, aby přečnívající část řemenu byla svém místě. Typická Hirsch spona má zajímavý tvar a je vyrobena z leštěné nerezové oceli. Spona má příjemný tvar, díky němuž na ruce nepřekáží.

Pohodlná trnová spona

Systém jejího uchycení pomocí pružné osičky umožňuje výměnu za jinou sponu odpovídající velikosti. Díky spíše menší tloušťce v zapínací oblasti je možno použít například motýlovou sponu, která je k řemenu šetrnější než trnová.

Zapnutý řemen Hirsch Jumper

Tento výrazný sportovní řemen ocení zejména majitelé hodinek, jejichž číselník nebo ručky obsahují nějaké červené prvky. Na přiložených fotografiích můžete u dvou typů hodinek posoudit, jak jim tento řemen sluší.

Řemen ocení také majitelé hodinek, kteří mají rádi červené doplňky a od své tikajícího doplňku vyžadují sladěnost s ostatním oblečením (červená kravata, vesta, řemen, boty popř. něco jiného).

Jak sluší hodinkám?

Závěrem bych chtěl poděkovat společnosti StrapShop (http://www.strapshop.cz), která řemen na testování zapůjčila.

Vít Černý

Témata

, ,


Napište komentář