Pásek (řemen) Hirsch Leaf – překvapení z korun stromů

19. Dub 2021 | Článek přečten: 142 x

Řemínky, Značky hodinek

V současnosti není jednoduché přijít na trh hodinkových pásků s něčím novým a v záplavě zboží zaujmout rozmlsaného zákazníka není snadné. Společnost Hirsch je na poli inovací velmi progresivním hráčem, který se nebojí výzev a experimentuje s mnoha roztodivnými materiály (dokonce vyrábí i řemeny jejichž součástí je kámen – Hirsch STONE). Přes toto použití netradičních materiálů si může být člověk jistý, že má zaručenu kvalitu a trvanlivost.

Jak název napovídá, je pásek vyroben z listů. Asi si říkáte co je to za hloupost, protože listy mají pro takové účely vcelku špatné mechanické vlastnosti. V dílnách firmy Hirsch si s tím umějí poradit: listy umístili mezi dvě odolné vrstvy tak, aby se majitel mohl kochat krásnou barvou a strukturou listů a zároveň se nemusel obávat jejich poškození.

Pásek Leaf patří do skupiny Performance, která spojuje výhody dvou materiálů v jednom výrobku. Principem je, že lícová strana je tvořena listem opatřeným ochranným povrchem (vypadá to jako transparentní lak na dřevo), která dává řemenu ušlechtilý vzhled. Rubová strana a boky jsou vyrobeny z kvalitního přírodního kaučuku, který poskytuje nositeli pásku pohodlí a odolnost. Přehledně je to zobrazeno na tomto ilustračním obrázku:

Výhodou řemenů Performance je mnoho, od výjimečné voděodolnosti, přes dlouhodobou životnost, anti-alergičnost, jednoduché udržování čistoty, výborný odvod vody a potu až po výjimečnou měkkost a ohebnost. Jeden z dalších typů je popsán ZDE.

Tím, že jsou použity reálné listy a proces zakládání listů je prováděn ručně, je zaručeno to, že žádné dva řemeny nevypadají stejně. Navíc není zajímavý pouze barvou, ale zaujme také strukturou, která je 3D a vyniká při ní žilkování listů. Zaostřeno na poutko:

Na výběr jsou dvě barevná provedení, zelené (symbolizuje jaro) a hnědé (vzdává hold podzimu). Já si vybral podzimní provedení, protože se mi hnědá více hodí k hodinkám, které mám ve sbírce. Na obrázku je patrná nejen jiná barva ale již zmíněná jedinečná struktura každého pásku:

Díky kvalitnímu kaučuku měnící se tloušťce si Leaf zachová výbornou pružnost, kterou zákazníci jistě ocení. Zatímco u pouzdra hodinek je pásek robustní (tloušťka 6mm), u spony je jeho tloušťka poloviční (3mm). Zmenšení tloušťky zvyšuje ohebnost při provlékání pásku přezkou (sponou) a také snižuje tloušťku zapnutého řemenu v oblasti spony (pokud by měl pásek konstantní tloušťku 6mm po celé délce, byla by celková tloušťka zapnutého pásku v místě spony minimálně 12mm, což by mohlo působit potíže při zasouvání hodinek pod manžetu košile).

Řemen je osazen standardní nerezovou sponou, která je upevněna pomocí pružné osičky, takže je možné ji jednoduše vyměnit, například za motýlovou nebo překlápěcí, které jsou k řemenu šetrnější. Uchycení k pouzdru je zajištěno pomocí integrovaných osiček (stěžejek). Díky nim je výměna řemenů hračkou a není k němu třeba žádné speciální nářadí.

Tak jako ostatní pásky z řady Performance je i tento řemen voděodolný a výrobce uvádí dokonce odolnost do 300 m.

Takto sluší Hirsch Leaf různým typům hodinek:

Struktura listů je opravdu fascinující:

Detailní informace o pásku naleznete ZDE. Závěrem bych chtěl poděkovat společnosti StrapShop, která mi tuto žhavou novinku na testování zapůjčila.

Text a foto (mimo té se zeleným páskem)

Vít Černý

Témata

, , , ,


Napište komentář