Ochutnávka z Baselworldu 2017

26. Bře 2017 | Článek přečten: 443 x

Značky hodinek

Největší událost roku v hodinářském světě skončila. Veletrh Baselworld, letos oslavil stoleté výročí.

Ultratenké Bulgari Octo Finissimo Automatic

Velkou pozornost si letos získala značka Bulgari, která představila nejtenčí automatické hodinky na trhu. Na 130 součástek hodinek si prošlo maximálním minimalizováním a odlehčením, např. jejich mikro rotor je z platiny a mnohé součástky jsou titanové. Pouzdro má průměr 41 mm a tloušťku 5,15 mm. Nejen že jsou natolik tenké, že je nikdy nezatrhnete za košili, ale i tak lehké, že snadno zapomenete, že vůbec máte nějaké hodinky na zápěstí. Váha samotného pouzdra se pohybuje okolo 50 gramů, s titanovým páskem se dostanete na váhu 80 g. Bulgari Octo Finissimo Automatic se dodávají také s koženým řemínkem.

Sinn EZM 12 nejen pro vzdušné záchranáře

Pro záchranáře je klíčové znát správný čas a moci se spolehnout na své vybavení. Nový model hodinek Sinn, speciálně vyvinutý pro záchranáře, proto klade důraz na přesnost, spolehlivost a užitečné funkce. Robustnější rozměry hodinek dovolily například přidání pulsometrické stupnice a vyznačení časových intervalů důležitých pro záchranu života a transport zraněných osob na ciferník. Nezanedbatelným kladem hodinek je možnost snadného odejmutí řemínku a lunety a jejich vyčištění a vydesinfikování. Samozřejmostí je odolné pouzdro tvrzené technologií TEGIMENT, antimagnetičnost, vysoušecí Ar-technologie proti zamlžení hodinek zevnitř a vodotěsnost do 200 m.

Tag Heuer Autavia se vrací

Pamatujete si na loňskou kampaň Autavia Cup, ve které mohli fanoušci hlasovat o to, jaký model Tag Heuer vyrobí v reedici? Vítězem se stal model Autavia Ref. 2446 Mark 3 z roku 1966 se třemi kontrastními subciferníky a otočnou lunetou. Oproti původnímu modelu, který nosil na zápěstí třeba německo-rakouský pilot Formule 1 Jochen Rindt, je reedice větší (42 mm místo 39), užší, s tučnějším fontem na lunetě a datumovkou na 6. pozici spodního subciferníku. Reedici Tag Heuer Autavia 2017 pohání kalibr Heuer 02.

Daytona ve zlatě

Loňský Baselworld přinesl model Daytona s keramickou lunetou, letos mu Rolex dopřál černo-zlaté a nový řemínek.

První potápěčské hodinky Seiko podruhé

Stejně jako další hodinářské značky, i Seiko letos oživilo jeden významný model ze své historie – první potápěčské hodinky Seiko. Původní model 62MAS z roku 1965 věrně napodobuje novinka s názvem Seiko SLA017J1 (psali jsme o ní v březnu) s waffle řemenem a vodotěsností 20 ATM. Hodinky pohání automatický strojek 8L35, který disponuje manuálním nátahem, rezervou chodu 50 hodin a hackingem. Limitovaná edice byla vyrobena v počtu 2 000 kusů a na trh se dostala v červnu.

 

Zdroje:

  • http://www.bulgari.com/en-gb/baselworld-2017
  • http://www.sinn.de/en/Modell/EZM_12.htm
  • http://www.ablogtowatch.com/tag/baselworld-2017/
  • https://monochrome-watches.com/tag/baselworld/
  • https://www.facebook.com/watchtimemagazine/
  • http://www.ablogtowatch.com/rolex-cosmograph-daytona-watches-gold-oysterflex-rubber-strap-ceramic-bezel/
  • http://www.ablogtowatch.com/tag-heuer-autavia-heuer-02-watch/
  • https://monochrome-watches.com/bell-and-ross-br-rs17-trilogy-renault-sport-f1-baselworld-2017/
  • https://www.hodinkee.com/articles/zenith-defy-el-primero-21-introducing

Témata

, , , , , , , , , , ,


Napište komentář