Hirsch Performance – synergická revoluce v oblasti hodinkových řemenů

15. Led 2019 | Článek přečten: 642 x

Recenze, Řemínky

V dnešní době není jednoduché přijít na trh hodinkových řemenů s něčím novým a zaujmout v záplavě zboží rozmlsaného zákazníka není snadné. Společnosti Hirsch se to podařilo. Jejich nová modelová řada Performance nabízí díky důmyslné kombinaci převratné řešení, poskytující v jednom výrobku pohodlí, vzhled přirozeného přírodního materiálu, zajímavé barevné kombinace, odolnost a trvanlivost.

Nenechte se zmást, jde o jeden řemen – Hirsch Performance George – rubová a lícová strana.

Řemeny Hirsch Performace jsou vlastně hybridy (v dobrém slova smyslu). Rakouské vývojáře totiž napadlo spojit výhody dvou materiálů v jednom výrobku. Principem je, že lícová strana je tvořena kvalitní kůží, která dává řemenu ušlechtilý vzhled. Rubová strana a boky jsou vyrobeny z kvalitního přírodního kaučuku.

Hirsch Performance George

Modelová řada Performance obsahuje sedm různých druhů kůže. Navíc ke každému druhu kůže existuje několik barevných provedení, jak prošití, tak kaučuku. Vybrat si tedy můžete od zcela elegantního hnědého řemenu s nekontrastním prošitím a nenápadnou černou kaučukovou částí, až po sportovní provedení s „karbonovým“ vzorem syntetického materiálu kombinovaný výrazně probarvenými kaučukovými boky řemenu a prošitím. Jednotlivé druhy se liší také tloušťkou, která je dalším důležitým parametrem, na který je třeba dbát při výběru řemene.

Modelové řady řemenů Hirsch Performance.

Výhodou řemenů Performance je mnoho, od výjimečné voděodolnosti, přes dlouhodobou životnost, antialergičnost, jednoduché udržování čistoty, výborný odvod vody a potu až po výjimečnou měkkost a ohebnost.

Struktura řemene Hirsch Performance

Testovaný Hirsch Performance George je spíše tenčí, tloušťka se zužuje z 5,5mm u pouzdra na 3,5mm u přezky. V kaučukovém lůžku je vložena svrchní část z teletiny nejvyšší kvality, speciálně impregnovaná proti vodě. Po okrajích řemen oživuje pošití červenou nití.

Tloušťka řemene Hirsch Performence George se směrem od pouzdra ke sponě postupně zužuje.

Zúžení ještě více zvyšuje ohebnost a tak se řemen velmi ochotně přizpůsobuje obvodu zápěstí.

Kožená část je velmi dobře chráněna, zespodu a z boku proti účinkům potu, otěru a jiným nepříznivým vlivům. Kůže je vlastně v celé hloubce zapuštěna ve vaničce z na dotek velmi příjemného přírodního kaučuku. Toto je ale patrné až při pohledu velmi zblízka, takže to nenarušuje decentní vzhled.

Hirsch Performance George – detail přezky a usazení kožené části.

Řemen je osazen standardní nerezovou sponou, která je upevněna pomocí pružné osičky, takže je možné ji jednoduše vyměnit, například za motýlovou nebo překlápěcí, které jsou k řemenu šetrnější.

Hirsch Performance George – detail spodní části.

Zastavme se na chvíli u obecných vlastností kaučuku, který většina lidí nepokládá za přírodní, ale opak je pravdou. Na rozdíl od jiných pryžových materiálů, které se získávají převážně z ropy, je kaučuk (pokud jde o přírodní) vyroben z mízy stromu Hevea brazilienzis.

Hirsch Performance George na sportovních hodinkách.

Nezanedbatelnou výhodou řady performance je také možnost barevného sladění řemenu s hodinkami nebo oblečením. Volit je možné nejen barvu kůže a prošití, ale také kaučukové části, jejíž případné výrazné zbarvení může ještě podtrhnout sportovní vzhled hodinek.

Hirsch Performance George – sladění s hodinkami.

Nejlepším důkazem toho, že výrobce svému produktu věří, je prodloužená záruka. Firma Hirsch věří řadě Performance natolik, že u ní prodloužila záruku na neuvěřitelných 30 měsíců, což je u kožených řemenů velmi neobvyklé. Takto dlouhá doba je většinou dávno za hranicí životnosti denně používaného kvalitního koženého řemene.

Ohebnost řemenů Hirsch Performance je neuvěřitelná.

Je tedy jen na zákazníkovi, zda si vybere výrazně sportovní řemen s barevným kaučukem a prošitím, nebo elegantní řemen s krokodýlím vzorem s nekontrastním prošitím, v obou případech se můžete těšit ze spojení dvou kvalitních přírodních materiálů, které spojené do jednoho výrobku přinášejí celou řadu výhod.

Hirsch Performance George – to, že nejde o standardní celokožený řemen, není na první pohled patrné.

Elegantnější, tenčí modely se střízlivými barvami se bez jakékoliv obavy dají použít i k tzv. oblekovým hodinkám. Kaučuku si na první pohled nevšimnete vy ani okolí. Bude působit dojmem celokoženého řemene, který lze nosit i k obleku.

Hirsch Performance George, pohled z boku.
Hirsch Performace George – řemen dvou tváří.
Hirsch Performance – spojení kůže a kaučuku.

Závěrem bych chtěl poděkovat společnosti StrapShop (http://www.strapshop.cz), která mi tuto žhavou novinku na testování zapůjčila.

Vít Černý

Témata

, , , ,


Napište komentář