Články v kategorii | Prim (ELTON hodinářská) RSS feed for this section

Zajímá mne vše, co tiká nebo alespoň ukazuje čas…

12. listopadu 2018

0 komentářů

Rozhovor s Liborem Hovorkou, autorem knih Hodinky Prim 1954–1994 a Primky Snad v každé české domácnosti se dodnes najdou alespoň jedny hodinky, budík nebo hodiny Prim. Libor Hovorka prozkoumal velké množství archivních pramenů a dokumentace. Výsledkem jeho práce je výpravná kniha s bohatou obrazovou přílohou. Podrobně v ní sledujeme vývoj a výrobu náramkových hodinek Prim […]

Celý článek...

Ty pravé hodinky PRIM

25. října 2018

0 komentářů

Značek může být mnoho, ale originál bude vždy jen jeden. A stejně tak tomu je i u české hodinářské firmy Prim. Protože jedině od Prim manufacture získáte ty pravé, české, u nás vyrobené, hodinky. České Švýcarsko Valná většina hodinek, které jsou k dostání, pocházejíz největších hodinářských velmocí. Především pak ze Švýcarska. Ovšem hodinky Prim mají tu výhodu, […]

Celý článek...

Veletrh hodinek SEW Brno 2017

24. října 2017

1 komentář

Kdo miluje hodinky, tak měl určitě ve svém diáři červeně podtrhnuté datum 20. a 21. října 2017. V tyto dny se totiž do Brna sjeli všichni nadšenci a majitelé hodinek. Konal se zde prestižní veletrh SEW 2017. SEW, tedy Salon Exceptional Watches, který byl letos již počtvrté, lákal do Moravské galerie na více než 30 […]

Celý článek...

Limitované edice hodinek

10. června 2017

0 komentářů

Nosit na ruce hodinky z limitované edice má hned několik výhod. Jsou naprosto jedinečné a z klasické nabídky hodinářských firem se něčím odlišují (použitými materiály, zdobením, gravírováním, designem, atd). V případě limitek u známějších / luxusnějších značek je to velmi často záruka také zvýšení hodnoty hodinek v čase, takže to můžete brát jako investici. Už […]

Celý článek...

PRIM představil limitované edice Orlík Anthropoid a Präsident

7. června 2017

0 komentářů

Prim Orlík Anthropoid U příležitosti výročí Operace Anthropoid značka PRIM představila limitovanou edici Prim Orlík Anthropoid, vycházející z legendárního modelu Orlík. V hodinkách najdete nový mechanický strojek, kalibr 103 s mimostřednou vteřinovou ručičkou, která byla charakteristická i pro původní model. Inspirace československými armádními hodinkami je patrná z absence datumovky a použití zmíněné  mimostředné vteřinové ručičky na 6. […]

Celý článek...

Prim vs Prim – aneb víte co je opravdu česká výroba?

5. prosince 2016

14 komentářů

Rád bych navázal na průzkum, který dělalo hodinářství Bechyně a my jej vydali v článku Ideální hodinky podle Čechů: česko-švýcarská kvalita do 12 tisíc. Zde se respondenti přikláněli z 33,5 % k hodinkám české výroby (o pár procent výše byly hodinky vyrobené ve Švýcarsku). Znamená to tedy, že jsme věrni českým značkám, což je velmi potěšující zjištění. Beru […]

Celý článek...

Ideální hodinky podle Čechů: česko-švýcarská kvalita do 12 tisíc

30. října 2016

2 komentáře

Jak vypadají ideální hodinky pro běžného českého uživatele? Bude chtít jednoduché a vkusné, nebo naopak ocení celou řadu doplňkových funkcí? A bylo by možné takové „ideální hodinky“ podle požadavků českých zákazníků vyrobit? Na tuto otázku hledalo odpovědi Hodinářství Bechyně, které s agenturou Stem/Mark vyhotovilo průzkum. Z průzkumu vyplývá, že náramkové hodinky vlastní 85,6 % české populace. […]

Celý článek...

Materiály hodinkových pouzder: Díl 1 – OCEL

17. února 2015

4 komentáře

Pouzdro dává hodinkám základní tvar, preciznost jeho zpracování určuje ve značné míře kvalitu hodinek a jeho materiál plní nejen vizuální úlohu, ale rozhoduje také o vlastnostech, exkluzivitě a trvanlivosti. V současnosti je nejrozšířenějším materiálem hodinkových pouzder nerezová ocel. Tento materiál byl dříve vnímán jako exkluzivní a dal se najít pouze u výrobků vyšší cenové kategorie. […]

Celý článek...

PRIM – výroba hodinek v Novém Městě nad Metují

24. listopadu 2014

1 komentář

Jak se vyrábějí hodinky PRIM. Video: Výroba hodinek z Nového Města nad Metují – PRIM MANUFACTURE 1949.

Celý článek...

PRIM Cylinder poprvé v internetovém obchodě

6. listopadu 2010

0 komentářů

PRIM Cylinder poprvé v internetovém obchodě

PRIM Cylinder poprvé v internetovém obchodě

Najde se u nás jen málokdo, kdo by neznal hodinářskou značku PRIM. Dnes nabízí dostupné a kvalitní hodinky s více než šedesátiletou tradicí jak pro běžné nošení, tak i pro společenské příležitosti. A poprvé jsou k mání i na internetu. V internetovém obchodě Hodinky.cz můžete koupit kolekci PRIM Cylinder 40 z originální řady PRIM Arteu 2010 designované ve studiu Olgoj Chorchoj.

Celý článek...

Produktová řada hodinek Prim Linea

14. srpna 2010

0 komentářů

PRIM Linea 36

PRIM Svatováclavské 40 a 36

Sv.Václavské hodinky spadají do skupiny hodinek typové řady LINEA, se kterou sdílí konstrukci a design pouzdra. Vzájemně se od sebe liší různou grafikou číselníku.

Design vychází z velmi úspěšného modelu hodinek vyráběných v devadesátých letech minulého století, který svými tvary přesně vystihoval typický charakter hodinek PRIM.

Design číselníku respektuje všechny tradiční estetické principy v jemné rovnováze všech proporcí a dává hodinkám výrazně luxusnější nádech. Jde o stylisticky čistý, kontrastní číselník s římskými čísly.

Celý článek...

PRIM Pavouk

9. srpna 2010

0 komentářů

PRIM Pavouk

PRIM Pavouk

Model Prim Pavouk je vrcholným produktem nabídky společenských hodinek s retrospektivně laděným designem. Design byl inspirován hodinkami, které se vyráběly v šedesátých letech minulého století. Pro jejich charakteristický vzhled se těmto hodinkám nikdy neřeklo jinak než-li “Pavouk”. Pouzdro se vyznačuje ve dvou směrech lomenými nožkami, ozdobenými fazetkou na vnější straně. Právě ty připomínaly a dodnes připomínají rozkročené nohy pavouka. Za zmínku stojí i atraktivní číselník s poměrně složitým plastickým reliéfem a výraznými zlacenými indexy. I ten byl inspirován původním historickým modelem. Aby byl dojem co nejcelistvější, bylo na nových hodinkách aplikováno klasické cylindrické sklo.

Celý článek...

Kolekce hodinek PRIM Beata Rajská

9. srpna 2010

0 komentářů

Kolekce hodinek PRIM Beata Rajská

Kolekce hodinek PRIM Beata Rajská

Módní návrhářka Beata Rajská doplnila svoji úspěšnou kolekci dámských šatů nazvanou MARNIVOST o hodinky PRIM. Podle návrhu Beaty Rajské vznikla nová modelová řada hodinek PRIM nazvaná, jak jinak než BEATA RAJSKÁ.

Autorka designu k tomu sama říká : „Od začatku jsem chtěla respektovat tradice a klasiku hodinek PRIM. Sama ráda nosím hezké hodinky a často studuji historii firem vyrábějících hodinky. Dělala jsem je s tím, že je budu nosit já, že se budou líbit ženám, které mají rady klasiku s malým detailem . . . Pouzdro jsem nechala malinko zženštit zakulacenějším výbrusem ocelových schůdků, ale jinak jsem nechala jeho nejtradičnější tvar.“

Celý článek...

PRIM Tycho Brahe 41

8. srpna 2010

0 komentářů

PRIM Tycho Brahe 41

PRIM Tycho Brahe 41

Hodinky Prim Tycho Brahe nesou jméno po věhlasném dánském astronomovi Tycho Brahe ( 1546 – 1601), který část svého života pobýval v Praze ve službách císaře Rudolfa II.

Pocházel ze slavného šlechtického rodu a byl jedním z nejpřednějších matematiků a pozorovatelů hvězdné oblohy své doby. Hodinky Tycho Brahe v sobě nesou hvězdné poselství v podobě ukazatele měsíční fáze. Vyráběny jsou za použití nejpřesnějších technologií současné doby a stejně jako Tycho Brahe jsou velmi všestranné.

Celý článek...

Unikátní hodinky PRIM byly zapsány do České knihy rekordů

6. srpna 2010

1 komentář

Unikátní hodinky PRIM byly zapsány do České knihy rekordů. Zdroj: Prim.cz

Unikátní hodinky PRIM byly zapsány do České knihy rekordů

V sobotu 12. června v rámci Mezinárodního festivalu rekordů, který pořádala pelhřimovská Agentura Dobrý den, získaly zápis do České knihy rekordů hned dvoje hodinky PRIM. Jednalo se o unikáty ze sbírky Ing. Libora Hovorky, ředitele pro vývoj společnosti ELTON hodinářská z Nového Města nad Metují.

Rekord v kategorii nejmenších funkčních hodinek vyrobených v Čechách byl zapsán pro dámské hodinky PRIM kal.80, které byly vyrobeny v roce 1970. Hmotnost těchto miniaturních hodinek je pouhých 7 gramů!

Celý článek...

PRIM Elegant 39 C

3. srpna 2010

0 komentářů

PRIM Elegant 39 C

PRIM Elegant 39 C

Modelová řada Prim ELEGANT byla vytvořena k 60-tému výročí založení společnosti Elton hodinářská, a.s. Design hodinek vychází z klasických tvarů hodinek 60-tých let minulého století.

Základní cena modelu je 60.000,- Kč. Samozřejmostí u Primek je možnost objednat upravený model.

Celý článek...

PRIM Diplomat 40 C

3. srpna 2010

0 komentářů

PRIM Diplomat 40 C

PRIM Diplomat 40 C

DIPLOMAT 40 vychází z původního modelu vyráběného na konci 60-tých let minulého století, který však měl menší průměr pouzdra. Pracovní název těchto hodinek byl při jejich vzniku PRIM REPRE. Od samého začátku byly vnímány jako prémiový model v široké nabídce hodinek PRIM.

Pouzdro hodinek o průměru 40 mm je vyrobeno z nerezové oceli 316L, aleternativně také z 18karátového zlata žluté, růžové a bílé barvy, paladia nebo platiny.

Speciálně broušené cylindrické safírové sklo svým tvarem odpovídá původnímu tvaru skla. Vodotěsnost hodinek je minimálně 5 bar.

Hodinky jsou dodávány s řemínkem z krokodýlí kůže a se sponou vyrobenou z téhož materiálu jako je pouzdro. Na sponě je ručně ryté logo PRIM. Natahovací korunka hodinek je rovněž vyrobena z kovu totožného s pouzdrem a je možné ji ozdobit ručně rytým monogramem. Na zadním víku hodinek je připravené místo pro vyrytí jména zákazníka.

Celý článek...

Replika PRIM ORLÍK 45 l.e.

24. června 2010

5 komentářů

Prim ORLIK-45-01

Prim ORLIK-45-01

U příležitosti 45. výročí zahájení výroby legendárního modelu ORLÍK značka Prim pro všechny milovníky a příznivce hodinek připravila výjimečnou repliku tohoto vojenského speciálu. Hodinky budou vyrobeny podle originální výrobní dokumentace z roku 1965 se zcela minimálním počtem odchylek.

Celý článek...

Značka hodinek: Prim

25. dubna 2010

1 komentář

Představení značky Prim patří mezi základní povinnosti českého portálu, který píše o hodinkách. My tak činíme hned na začátku. Je jen málo lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou ještě příliš mladí, než aby zažili výlučné postavení značky PRIM na českém hodinářském trhu, nebo dostali za dobré vysvědčení hodinky značky Ruhla či Slava. Ano, většina Čechů, Moravanů a Slováků dostala jako své první náramkové hodinky právě „Primky“.

Celý článek...