Biatec Watches – povedené hodinky od našich východních sousedů

5. Lis 2016 | Článek přečten: 5 316 x

Biatec, Novinky, Výrobci hodinek

Rád bych Vám představil pana Petra Kožára, který je hodinkový nadšenec a prodejce hodinek v jediné osobě.

Doposud dlouhou dobu choval velkou vášeň pro mechanické hodinky a prostřednictvím této vášně se dostal k prodeji hodinek. Zhruba před deseti lety započal svou hodinářskou kariéru, později si otevřel internetový obchod (www.toptime.eu).

biatec-corsair-05-wallpaper

Po dlouhé době jako prodejce hodinek bylo na čase posunout se dál. Tímto krokem bylo založení vlastní hodinkové značky Biatec. Na Slovensku není žádná hodinářská značka, jenom pánové Molnár-Fábry, ale tito dva kolegové vyrábějí pouze 8-10 hodinek ročně za desítky tisíc eur. Cílem Biatecu je vyrábět více hodinek které si budou moci dovolit i běžní lidé, avšak stále jen v míře, kdy bude moct nabídnout zákazníkům přátelské a osobní služby jako i vynikající poměr ceny a výkonu. Peter doufá, že uspokojí zákazníky, kteří nechtějí kupovat mainstream ze švýcarských hodinových značek, ale zaujmou je jedinečné hodinky, které nenaleznou na zápěstí svého souseda.

Vytvoření hodinkové značky není one-man show, takže je potřebné říct, že Petrovi pomáhá pan Miloš Jakubec, který je hlavním dizajnérem a také spoluzakladatelem značky Biatec

Pro své zákazníky připravil Biatec na začátek dva modely – Corsair a Majestic a z každého modelu 5 barevných variací – celkem tedy 10 různých modelů.

Biatec Corsair

Biatec modely z kolekce Corsair mají pouzdro z nerezové oceli a jsou vyráběné v ideální velikosti 40 mm, přičemž připomínají vzhled starých pilotních hodinek. K dispozici jsou s černým, šedým nebo modrým lakovaným ciferníkem s arabskými číslicemi, potištěnými superluminovou T3, stříbrnými nebo zlatými ručičkami a prvotřídními koženými řemínky z telecí kůže v různých barvách. Malý vteřinový subciferník se nachází na 9. pozici a má ozdobný dekorační kroužek. Všechny hodinky jsou poháněny švýcarským mechanickým strojkem Eterna 3901A s automatickým nátahem a speciálně upraveným „Corsair“ rotorem ve formě vrtulky. Můstek je zdobený perleťováním a můžete se jím pokochat přes průhledné safírové sklíčko zadního víka.

biatec-corsair-hodinky

Biatec Corsair

Biatec Majestic

Biatec modely z kolekce Majestic mají leštěné pouzdro z nerezové oceli a mají stejnou velikost jako Corsair 40 mm (se zlatou PVD úpravou z růžového zlata pro model Majestic 02). K dispozici je černý, měděný, stříbrný, šedý nebo modrý „sunray“ ciferník se stříbrnými nebo pozlacenými indexy a ručičkami a prvotřídními koženými řemínky z telecí kůže s krokodýlím vzorem v černé nebo hnědé barvě. Malý subciferník stříbrné barvy je umístění na pozici 9 hodin. Všechny hodinky pohání švýcarský mechanický kalibr s 29 rubíny Eterna 3901A s automatickým natahováním. Pod zadním dýnkem najdeme minci raženou z pravého 18 karátového zlata. Mince obsahuje „Biatec motiv“ jezdce na koni. Mince je vyražena v Kremnické mincovně, která je se svou více než 700 letou historií jednou z nejstarších mincoven v Evropě vůbec. Minci je možné vybrat v provedení žlutého nebo bílého zlata dle požadavku zákazníka.

biatec-majestic-hodinky

Biatec Majestic

Více informací se dozvíte na stránce výrobce, kde je možné hodinky předobjednat za zvýhodněných podmínek: www.biatecwatches.com.

Držíme pánům palce!

Témata

, , ,


4 reakcí na “Biatec Watches – povedené hodinky od našich východních sousedů”

  1. Vlado napsal:

    Ahoj, veľmi pekne hodinky. Už som si objednal uvidíme ako sa budú prezentovať v praxi.

    Reagovat

  2. Vlado napsal:

    Tak uz su doma, mam ich len par hodin,ale uz som si ich zamiloval….

    Reagovat

Napište komentář